UR & KLOCKOR / Bordsur / Bordsur 6046059
*
nr 604 6059
Bordsur
Rärstrand, Sylvia Lechouvius, keramik, höjd: 28
Utrop:
300 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 oktober 2009
kl 19:24:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/10 15:20:30
1
300 kr
12/10 16:50:11
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordsklocka bordsur keramik klocka rärstrand sylvia lechouvius
-
6412 Ã…rsur
Schatz, kupa av glas. Höjd: 30 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:06
-
6032 Bordspendyl
omkring sekelskiftet 1900, onyx, med mässingdekor...//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:36
-
6052 Bordsur
"Majak", Sovjetunionen USSR, glas / krom, 1980-tal..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:20
*
Bordsur
nr 604 6059
Bordsur
Rärstrand, Sylvia Lechouvius, keramik, höjd: 28
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 oktober 2009 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/10 15:20:30 | 1 | 300 kr |
| 12/10 16:50:11 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordsklocka bordsur keramik klocka rärstrand sylvia lechouvius
-
6412 Ã…rsur
Schatz, kupa av glas. Höjd: 30 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:06 -
6032 Bordspendyl
omkring sekelskiftet 1900, onyx, med mässingdekor...//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:36 -
6052 Bordsur
"Majak", Sovjetunionen USSR, glas / krom, 1980-tal..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:20



